Portal Historyczny

Jak mądrze wspierać rozwój dziecka?

Pierwsze lata są niezwykle ważne dla małego człowieka i to od nich zależy w dużej mierze, w jaki sposób dziecko będzie się rozwijało. Rodzice powinni zwracać uwagę na różne kierunki rozwoju i wspomagać malucha, aby ten przygotowany był na to, co może go spotkać. Bardzo istotne jest, aby wspierać prawidłową mowę, postawę ciała, czy integrację sensoryczną. Z tą ostatnią dzieci coraz częściej mają problem, a rozwiązaniem mogą okazać się samodzielnie wykonane pomoce sensoryczne. Im częściej rodzice lub opiekunowie ćwiczą z maluchem i pozwalają mu poznawać nowe kształty oraz struktury, tym lepiej dziecko radzi sobie później i mniej ma trudności.

Jak przygotować pomoce sensoryczne?

Do przygotowania tego typu akcesoriów wystarczą odrobina inwencji i bardzo często produkty, które mamy we własnym domu. Podstawowa metoda to przygotowanie woreczków sensorycznych, w których znajdą się różnego rozmiaru kasze, ryże, czy suche nasiona. Można wykorzystać również małe kamyczki, muszelki, czy piasek. W Internecie można również znaleźć szereg inspiracji do tworzenia różnego rodzaju mas plastycznych i cieczy, przy pomocy których dzieci mogą odkrywać świat i doskonale się bawić. Nauka integracji sensorycznej to przede wszystkim dobra zabawa i w ten sposób powinna być kojarzona. Dziecko nie powinno być zmuszane do wykonywania ćwiczeń, ponieważ nie przyniesie to pozytywnych rezultatów.

Czytanie książek i nauka rytmiki

Od lat mówi się o tym, że dzieciom trzeba czytać książki od najmłodszych lat. Warto czytać z maluchem codziennie, aby ten uczył się słownictwa, ale stopniowo również uczył się czytać. Poza czytaniem, dobrze jest poświęcić również czas na zajęcia umuzykalniające. Pierwsze lata życia to doskonały moment, aby nauczyć się rytmu. Dzieci kochają zajęcia, podczas których śpiewa się i tańczy, ale również gra na instrumentach. Jeśli rodzice nie mają tego typu predyspozycji, z pewnością znajdą dla dziecka odpowiednie zajęcia w grupie.

 

Related Articles

Dlaczego pożyczanie online jest dziś tak popularne?

Wiele osób korzysta z pożyczek i za ich pomocą spłaca swoje inne zobowiązania i wydatki. Polacy często nie posiadają żadnych oszczędności i takie pożyczki są dla nich najlepszym rozwiązaniem. Największym powodzeniem cieszą się dzisiaj internetowe pożyczki gotówkowe, które można zaciągać bez żadnych dodatkowych formalności. Z takiej formy pożyczania pieniędzy korzystają[…]

Read More »

Kursy internetowe – jak wybrać najlepszą ofertę?

Nowy model nauczania, jaki stanowi internetowy kurs języka angielskiego, bardzo szybko zyskuje na popularności. Ceni się go za wysoką efektywność, dobre rezultaty, a przede wszystkim dużą elastyczność, którą oferuje. Niestety, jego upowszechnienie przyczyniło się do napływu na rynek bardzo wielu ofert, z czego nie wszystkie są na zadowalającym poziomie. Nie[…]

Read More »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.